• Suomi
  • English
  • Svenska
  • Русский

Akva Nero

Yleistä

Akva Nero varaajat on kehitetty vastaamaan yhä kiristyviin ekologisiin energiatehokkuusvaatimuksiin. Korkealuokkainen, saumaton polyuretaanieristys sekä energiatehokkuutta tehostavat ratkaisut takaavat erinomaisen eristyskyvyn.

Akva Nero varaajissa on erittäin tehokas, erikoiskampakuparista valmistettu LK Max käyttövesikierukka, joka on sijoitettu varaajan koko pituudelle. Kierukan lämmönsiirtopinta-ala on tyypillistä käyttövesikierukkaa tuplasti isompi ja maksimoi siten lämpimän käyttöveden tuoton.

Akva Nero on optimaalinen käytettäväksi esimerkiksi öljy-, puu- tai pellettikattilan rinnalla. Varaaja voidaan varustaa sähkövastuksilla, jotka tuottavat lämpöä jos ulkoinen lämmönlähde menee pois päältä tai rikkoutuu.

Akva Nero varaajat on kehitetty vastaamaan yhä kiristyviin ekologisiin energiatehokkuusvaatimuksiin. Korkealuokkainen, saumaton polyuretaanieristys sekä energiatehokkuutta tehostavat ratkaisut takaavat erinomaisen eristyskyvyn.

Akva Nero varaajissa on erittäin tehokas, erikoiskampakuparista valmistettu LK Max käyttövesikierukka, joka on sijoitettu varaajan koko pituudelle. Kierukan lämmönsiirtopinta-ala on tyypillistä käyttövesikierukkaa tuplasti isompi ja maksimoi siten lämpimän käyttöveden tuoton.

Akva Nero on optimaalinen käytettäväksi esimerkiksi öljy-, puu- tai pellettikattilan rinnalla. Varaaja voidaan varustaa sähkövastuksilla, jotka tuottavat lämpöä jos ulkoinen lämmönlähde menee pois päältä tai rikkoutuu.

Lue lisää Näytä vähemmän

Tekniset tiedot

Tekniset tiedotMitat K x L [mm]Paino [kg]Tilavuus [l]Paine [bar]LVI-nro
Akva Nero 3002050 x 710140284,035235169
Akva Nero 5002050 x 800170450,035235170
Akva Nero 7502050 x 950210749,235235171
Akva Nero 10002100 x 1050240958,435235172
Akva Nero 15002150 x 12503001486,435235173
Akva Nero 20002200 x 14003501972,435235174
Akva Nero 25002250 x 1500380250035235175
Akva Nero 30002300 x 1600420300035235176
Akva Nero 40002450 x 1800500400035235177
Akva Nero 50002500 x 2000630500035235178
NimikeEristys [mm]Seis.häviö [W]Energialuokka
Akva Nero 30010066
Akva Nero 50010074
Akva Nero 75010094
Akva Nero 1000100106
Akva Nero 1500100128
Akva Nero 2000100145

 

Oppaat

Liitettävät tuotteet

×