• Suomi
  • English
  • Svenska
  • Русский

Akva Geo

Yleistä

Akva Geo hybridivaraajat on suunniteltu vastaamaan yhä kiristyviin ekologisiin energiatehokkuusvaatimuksiin. Akva Geo sopii erityisen hyvin lämmitysjärjestelmiin, joissa käytetään lämpöpumppua. Akva Geo varaajassa on vakiovarusteena kaksi tehokasta käyttövesikierukkaa, joihin voi kytkeä käyttöveden esilämmityksen ja kuumennuksen.

Akva Geo on monipuolisesti muokattavissa ja joka sopii erilaisiin kattila-, sähkö- ja lämpöpumppuratkaisuihin – lähes kaikille mahdollisille lämmönlähteille ja niiden yhdistelmille.

Varaaja voidaan varustaa sähkövastuksilla, jotka tuottavat lämpöä jos ulkoinen lämmönlähde menee pois päältä tai rikkoutuu.

Akva Geo hybridivaraajat on suunniteltu vastaamaan yhä kiristyviin ekologisiin energiatehokkuusvaatimuksiin. Akva Geo sopii erityisen hyvin lämmitysjärjestelmiin, joissa käytetään lämpöpumppua. Akva Geo varaajassa on vakiovarusteena kaksi tehokasta käyttövesikierukkaa, joihin voi kytkeä käyttöveden esilämmityksen ja kuumennuksen.

Akva Geo on monipuolisesti muokattavissa ja joka sopii erilaisiin kattila-, sähkö- ja lämpöpumppuratkaisuihin – lähes kaikille mahdollisille lämmönlähteille ja niiden yhdistelmille.

Varaaja voidaan varustaa sähkövastuksilla, jotka tuottavat lämpöä jos ulkoinen lämmönlähde menee pois päältä tai rikkoutuu.

Lue lisää Näytä vähemmän

Tekniset tiedot

Tekniset tiedotMitat K x L [mm]Paino [kg]Tilavuus [l]Paine [bar]LVI-nro
Akva Geo 3002050 x 710160281,035235224
Akva Geo 5002050 x 800180447,035235225
Akva Geo 7502050 x 950210746,835235226
Akva Geo 10002100 x 1050240955,435235227
Akva Geo 15002150 x 12503001483,435235228
Akva Geo 20002200 x 14003501969,435235229
Akva Geo 25002250 x 1500380250035235230
Akva Geo 30002300 x 1600420300035235231
Akva Geo 40002450 x 1800500400035235232
Akva Geo 50002500 x 2000630500035235233
NimikeEristys [mm]Seis.häviö [W]Energialuokka
Akva Geo 30010066
Akva Geo 50010074
Akva Geo 75010094
Akva Geo 1000100106
Akva Geo 1500100128
Akva Geo 2000100145

 

Oppaat

Liitettävät tuotteet

×