• Suomi
  • English
  • Svenska
  • Русский

Akva EK

Product image

Yleistä

Akva EK:
lämminvesivaraaja, 300 – 8 000 litraa

Akva EK – lämminvesivaraajia on saatavissa tilavuuksissa 300 – 8 000 litraa. Paineluokka on 3 bar. Eristeenä 100 mm saumaton polyuretaani sekä verhouspelti. Eristys saatavissa myös irrotettavilla sivulohkoilla.

Uudistuksena jokaisessa mallissa on käytössä säätöjalat joiden avulla varaaja voidaan aina säätää seisomaan suorassa.

Ylemmässä käsiluukussa on vakiona LK 35 – kierukka käyttöveden lämmitykseen. Alaosaan voidaan asentaa käyttöveden esilämmityskierukka, aurinkokierukka tai muu latauskierukka. Varaajassa on 2″ yhteet sähkövastuksille sekä oikean lämpökerrostuman varmistavat ohjausputket. Asennuksen helpottamiseksi yhteet on tuoto lähelle eristeen pintaa. Varaaja voidaan valmistaa Akva PRO -nimellä jolloin sitä voidaan lyhentää, korottaa, muokata, varustaa tasauslevyin, sähkövastuksin, muhviyhteillä, laippayhteillä, erilaisilla luukuilla, kierukoilla – kysy lisätietoja myynnistämme!

Akva EK tekniset tiedot

Optimaalinen käytettäväksi esimerkiksi öljy-, puu- tai pellettikattilan rinnalla. Varaaja voidaan varustaa sähkövastuksilla, jotka tuottavat lämpöä jos ulkoinen lämmönlähde menee pois päältä tai rikkoutuu.

Akva EK:
lämminvesivaraaja, 300 – 8 000 litraa

Akva EK – lämminvesivaraajia on saatavissa tilavuuksissa 300 – 8 000 litraa. Paineluokka on 3 bar. Eristeenä 100 mm saumaton polyuretaani sekä verhouspelti. Eristys saatavissa myös irrotettavilla sivulohkoilla.

Uudistuksena jokaisessa mallissa on käytössä säätöjalat joiden avulla varaaja voidaan aina säätää seisomaan suorassa.

Ylemmässä käsiluukussa on vakiona LK 35 – kierukka käyttöveden lämmitykseen. Alaosaan voidaan asentaa käyttöveden esilämmityskierukka, aurinkokierukka tai muu latauskierukka. Varaajassa on 2″ yhteet sähkövastuksille sekä oikean lämpökerrostuman varmistavat ohjausputket. Asennuksen helpottamiseksi yhteet on tuoto lähelle eristeen pintaa. Varaaja voidaan valmistaa Akva PRO -nimellä jolloin sitä voidaan lyhentää, korottaa, muokata, varustaa tasauslevyin, sähkövastuksin, muhviyhteillä, laippayhteillä, erilaisilla luukuilla, kierukoilla – kysy lisätietoja myynnistämme!

Akva EK tekniset tiedot

Optimaalinen käytettäväksi esimerkiksi öljy-, puu- tai pellettikattilan rinnalla. Varaaja voidaan varustaa sähkövastuksilla, jotka tuottavat lämpöä jos ulkoinen lämmönlähde menee pois päältä tai rikkoutuu.

Tekniset tiedot

Tekniset tiedotMitat K x L [mm]Paino [kg]Tilavuus [l]Paine [bar]LVI-nro
Akva EK 3002050 x 710140284,035235100
Akva EK 5002050 x 800170450,035235054
Akva EK 7502050 x 950210749,235235056
Akva EK 10002100 x 1050240958,435235058
Akva EK 15002150 x 12503001486,435235060
Akva EK 20002200 x 14003501972,435235062
Akva EK 25002250 x 1500380250035235101
Akva EK 30002300 x 1600420300035235064
Akva EK 40002450 x 1800500400035235102
Akva EK 50002500 x 2000630500035235103
Akva EK 60002500 x 215078060003-
Akva EK 75003000 x 215094075003-
NimikeEristys [mm]Seis.häviö [W]Energialuokka
Akva EK 30010066
Akva EK 50010074
Akva EK 75010094
Akva EK 1000100106
Akva EK 1500100128
Akva EK 2000100145

Oppaat

Liitettävät tuotteet

Ota yhteyttä!

  • Pudota tiedostot tähän tai
    Sallitut tiedostomuodot: jpg, png, pdf.
    Tietosuojaselosteen löydät täältä
  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.
×